لینک های دسترسی

Breaking News

مایکروسافت:‌ حملات سایبری روسیه ادارات امنیتی امریکا را هدف می‌گیرد


شرکت مایکروسافت روز پنجشنبه هفتم اکتوبر (۱۵ میزان) با نشر گزارشی گفت به نظر می‌رسد که حملات سایبری روسیه بیشتر موفق و تهاجمی‌ شده است.

گزارش "دفاع دیجیتلی مایکروسافت" هشدار داده که "بازیگران دولت‌-ملت روسی" مسوول ۵۸ در صد حملات سایبری روسیه استند و از هر سه حمله‌ای سایبری آنان، یک حمله، موفق بوده است.

بر اساس این گزارش، هکر‌های فعال مستقر در روسیه، موقف خود در آن کشور تحکیم کرده اند و آنان به مثابه‌ای یک تهدید جدی به "اکوسیستم دیجیتل جهان" شمرده می شوند.

این گزارش هشدار داده است که بازیگران سایبری روسی قادر بوده اند خود را با محیط و ماحول‌شان سازگار بسازند و از ابزاری منابع باز استفاده کنند که " تشخیص آن‌ها را به طور فزاینده‌ای دشوار شده است."

شرکت مایکروسافت در این گزارش همچنین گفته است که هکر‌ها از روسیه در اغلب موارد ایالات متحده و سپس اوکراین و بریتانیا را هدف حملات سایبری قرار داده اند و تمرکز آنان حال برای جمع آوری اطلاعات استخباراتی است.

بر اساس این گزارش، ۵۰ در صد حملات سایبری روسیه حال اداراتی را هدف قرار می دهند که در مسایل مربوط به سیاست خارجی، امنیت ملی و دفاعی دخیل اند و این نوع حملات در مقایسه با سال گذشته، سه در صد افزایش یافته است.

شرکت مایکروسافت گزارش داده است که پس از روسیه، بیشتری حملات سایبری به ترتیب از کوریای شمالی، ایران و چین صورت می گیرد.

در این گزارش آمده است که کوریای شمالی در اغلب موارد شرکت‌های "ارزهای رمزنگاری شده" را هدف قرار داده است.

این در حالیست که با افزایش تنش میان ایران و اسراییل، حملات سایبری تهران در برابر اسراییل چهار برابر افزایش یافته است.

چین نیز در قسمت حملات سایبری فعال بوده و بیشتر حملاتی سایبری آن کشور بر جمع آوری اطلاعات استخباراتی متمرکز بوده است.

بر اساس این گزارش، کوریای جنوبی،‌ ترکیه و ویتنام نیز در فضای سایبری فعالیت روز افزون داشته اند، اما حملات سایبری این کشور‌ها در مقایسه با روسیه، کوریای شمالی، ایران و چین بسیار اندک بوده است.

این گزارش در حالی نشر شده است که مقام‌های ایالات متحده در هفته‌های اخیر نگرانی خود را در مورد حملات سایبری،‌ به ویژه از سوی کشور‌های رقیب ایالات متحده بیان کرده اند.

بسیاری از این مقام‌های امریکایی از وضع قوانینی حمایت کرده اند که بر اساس آن، شرکت‌های بخشی خصوصی ملزم می شوند که اگر هدف حملات سایبری قرار بگیرند، حکومت ایالات متحده را از آن مطلع سازند.

XS
SM
MD
LG