لینک های دسترسی

Breaking News

بیش از نصف بزرگسالان اروپایی واکسین کووید۱۹ شدند


اتحادیه اروپا اعلام کرده است که ۲۰۰ میلیون اروپایی، به شمول نصف جمعیت بزرگسال آن اتحادیه، به کلی واکسین کووید۱۹ شده اند، اما هنوز هم هدف تطبیق واکسین به ۷۰ درصد بزرگسالان اروپایی تا تابستان سال روان تحقق نیافته است.

دانا سپینانت، سخنگوی کمیسیون اروپا روز پنجشنبه ۲۲ جولای (۳۱ سرطان) به خبرنگاران گفت که بر اساس آخرین آمار مرکز کنترول امراض اروپا ۵۴.۷ درصد جمعیت بزرگسال اتحادیه اروپا کاملا واکسین شده اند.

خانم سپینانت گفت که در مجموع ۶۸.۴ درصد جمعیت اتحادیه اروپا کم از کم یک دوز واکسین کووید۱۹ را دریافت کرده اند. او گفت: "اکنون ما شامل آن ساحات جهان استیم که بیشترین جمعیت واکسین شده را دارد، اما مهم است که این کار با روش متوازن‌تر به پیش برده شود تا دیگر جایی باقی نماند که در آن ویروس شیوع یا جهش یابد."

اتحادیه اروپا، به دلیل کمبود واکسین، با کندی و اندکی بعدتر از ایالات متحده و بریتانیا روند تطبیق واکسین کووید۱۹ را آغاز کرد، و این وضعیت کمسیون اروپایی را که هماهنگ کنندۀ برنامۀ توزیع و تطبیق واکسین کووید۱۹ به ۲۷ عضو اتحادیه اروپا است، زیر انتقاد شدید قرار داد.

بر اساس آماری که در دسترس خبرگزاری فرانس پرس قرار گرفته است، بیش از ۴۴۰ میلیون دوز واکسین کووید۱۹ در کشورهای اتحادیه اروپا تطبیق شده است.

XS
SM
MD
LG