لینک های دسترسی

Breaking News

آغاز گفتگوها میان مقام‌های پاکستانی و افغان در کابل


این گفتگوها به ادامۀ گفتگوهای است که در سفر مقام‌های افغان به پاکستان در اسلام آباد صورت گرفت.
این گفتگوها به ادامۀ گفتگوهای است که در سفر مقام‌های افغان به پاکستان در اسلام آباد صورت گرفت.

مقام‌های حکومت افغانستان می‌گوید که به ادامه گفتگوها میان مقام‌های افغان و پاکستانی در جریان سفر مقام‌های افغان به اسلام آباد، صبح شنبه، هیات عالی رتبۀ حکومت پاکستان به کابل آمد و مقام‌های دو کشور در مورد تعهدات دوجانبه مبنی بر "مبارزه قاطع با تروریزم" گفتگو می‌کنند.

وزارت خارجۀ افغانستان می‌گوید که امروز مذاکرات میان هیات دو کشور صورت می‌گیرد و نتیجۀ آن در پایان گفتگوها، در یک کنفرانس مطبوعاتی اعلام خواهد شد.

هیات پاکستانی که شامل شماری از مقام‌های عالی رتبۀ ملکی و نظامی آن کشور نیز است، تهمینه جنجوعه، معین وزارت خارجۀ پاکستان رهبری، می‌کند و هیات افغانی نیز از سوی حکمت خلیل کرزی، معین سیاسی وزارت خارجۀ افغانستان، رهبری می‌شود.

در خبرنامه وزارت خارجۀ افغانستان آمده است که در جریان دیدار مقام‌های دو کشور در کابل "تعهدات دوجانبه ارزیابی گردیده و توقع می­رود که روی یک پلان مشخص با چهارچوب واضح زمانی توافق و اقدامات عملی صورت گیرد."

وزیر امور داخلۀ و رئیس عمومی امنیت ملی افغانستان روز چهارشنبۀ هفته گذشته به پاکستان سفر کردند و با مقام‌های آن کشور دیدار نمودند.

سفر امروز هیات پاکستانی به کابل و گفتگوهای آنان با مقام‌های افغان در ادامۀ همین گفتگوها خواهد بود.

این در حالیست که روز گذشته محمداشرف غنی، رئیس جمهور افغانستان گفت که این کشور منتظر اقدام جدی و عملی از سوی پاکستان است.

XS
SM
MD
LG