لینک های دسترسی

Breaking News

هفتمین مرگ ناشی از کروناویروس در افغانستان؛ آمار مبتلایان افزایش یافت


وزارت صحت عامه افغانستان از هفتمین مرگ ناشی از کروناویروس خبر داده و گفته است که شمار مبتلایان این ویروس در آن کشور به ۲۹۹ رسیده است.

وحیدالله مایار، مشاور و سخنگوی این وزارت روز شنبه چهارم اپریل (۱۶ حمل) به خبرنگاران گفت که در تازه ترین مورد، یک مرد ۶۳ ساله از اثر مبتلا به کروناویروس در کابل فوت کرده است.

به گفته آقای مایار این نخستین مرگ و میر ناشی از کروناویروس در کابل و هفتمین مورد در افغانستان است. او همچنان گفت که تا اکنون ۱۲ فرد مبتلا این ویروس در افغانستان صحت‌یاب شده اند.

بر اساس تازه ترین معلومات وزارت صحت افغانستان، ۱۸ واقعه مثبت جدید کروناویروس در ولایت‌های کابل، سمنگان، بلخ، فاریاب، غزنی و لوگر ثبت شده است.

سخنگوی وزارت صحت افزود که شمار واقعات مثبت این ویروس به دلیل وارد شدن آن به مرحله گردش در افغانستان در حال افزایش است. او از مردم خواست که برای جلوگیری از این ویروس و مبارزه با آن بسیج شوند.

توزیع گندم برای خانواده‌های نیازمند

همزمان با گسترش شیوع کروناویروس و قرنطین شدن برخی از شهرها به شمول کابل، حکومت افغانستان روند توزیع گندم را برای خانواده‌های نیازمند در شهر کابل آغاز کرده است.

وزارت زراعت افغانستان با نشر اعلامیه‌ای گفته است که بر اساس فرمان رییس جمهور غنی روند توزیع ۱۰ هزار تن گندم را برای ۲۰۰هزار خانواده نادار در شهر کابل آغاز کرده است.

این وزارت گفته است که قرار است ۴۰۰ تن دال‌نخود نیز از گدام‌های وزارت زراعت به افراد فقیر و نادار در کابل توزیع شود.

کروناویروس در دسمبر ۲۰۱۹ نخست در شهر ووهان، مرکز ولایت هوبی چین شایع شد. بر اساس معلومات پوهنتون جانس هاپکنز ایالات متحده این ویروس تا صبح روز شنبه چهارم اپریل (۱۶ حمل) در ۱۸۱ کشور و قلمرو جهان، جان ۵۹۱۳۹ نفر را گرفته است و بیش از یک میلیون نفر دیگر به آن مبتلا شده اند.

XS
SM
MD
LG