لینک های دسترسی

Breaking News

در پارا چنار ٢٢ نفر در یک انفجار کشته شد


دوه ماه قبل از این حمله در یک انفجار دیگر در پارا چنار ٢٣ نفر کشته و ٥٠ نفر دیگر مجروح گردیده بود

در اثر انفجار بم در یک موتر در منطقه قبائیلی پارا چنار ایالت خیبر پښتونخوا حد اقل ٢٢ تن کشته و ده ها تن دیگر مجروح شده اند.

ساجد طوری، یک عضو پارلمان پاکستان در کرم ایجنسۍ به صدای امریکا گفته است که در آن حمله حد اقل ١٠٠ نفر مجروح گردیده اند.

آقای طوری وضیعت ٣٠ تن از مجروحین را وخیم خوانده گفت که مجروحین جهت تداوی توسط هلیکوپتر به پشاور انتقال شدند.

جماعت الاحرار، شاخۀ از طالبان پاکستانی مسؤلیت انفجار در پارا چنار را به عهده گرفته است.

این انفجار در مقابل یک بازار مزدحم صورت گرفته است. نواز شریف صدراعظم پاکستان این حمله را محکوم کرده تاکید ورزیده است که به مبارزۀ ضد دهشت افگنی متعهد است.

دوه ماه قبل از این حمله در یک انفجار دیگر در پارا چنار ٢٣ نفر کشته و ٥٠ نفر دیگر مجروح گردیده بود که مسؤلیت آن را نیر طالبان پاکستانی به دوش گرفته بودند.

این حمله در پارا چنار در حالی صورت می گیرد که حکومت پاکستان گفته است در آن قسمتهای خط پرمنازعۀ دیورند اعمار حصار امنیتی آغاز شده است که به باور مقامهای پاکستانی، تندروان از آنجا حملات فرامرزی را انجام میدهند.

نجیب دانش، معاون سخنگوی وزارت داخلۀ افغانستان گفته است که تا کنون مقامهای افغان نشانهای از حصار کشی در امتداد خط دیورند را ندیده است و به گفتۀ وی در صورت چنین اقدامی از جانب پاکستان، برای جلوگیری از آن حکومت افغانستان اقدام خواهد کرد.

آقای دانش گفته است که حصار کشیدن یا هرگونه ساختمان بر بالای خط دیورند برای افغانستان قابل قبول نبوده و به آن اجازه داده نخواهد شد.

پاکستان و افغانستان از دیرزمان همدیگر را به دادن پناهگاه به تندروان اسلامی متهم می کنند که همواره حملات خونین را در دو کشور انجام داده اند.

XS
SM
MD
LG