لینک های دسترسی

Breaking News

توظیف تیم‌های سیار واکسین پولیو در مناطق مزدحم شهر غزنی


از آغاز سال میلادی تا به حال هیچ مورد مثبت پولیو در غزنی به ثبت نرسیده است
از آغاز سال میلادی تا به حال هیچ مورد مثبت پولیو در غزنی به ثبت نرسیده است

مسوولین برنامۀ محو پولیو در ولایت غزنی از توظیف تیم های سیار واکسین پولیو در مناطق مزدحم شهر غزنی خبر می‌دهند.

ظاهر شاه نیکمل، رییس صحت عامۀ غزنی به صدای امریکا گفت که به منظور رسیدگی بیشتر به کودکان، در کنار تیم های واکسیناسیون مراکز صحی، تیم های سیار واکسین پولیو نیز در مناطق مزدحم شهر چون معاینه خانه های داکتران اطفال و ساحاتی که رفت و آمد مردم در آن بیشتر است، نیز به کار گماشته شده اند.

آقای نیکمل گفت: "اخیراً ما تیم های سیار پولیو (پی تی تی) را در ساحات مزدحم شهر غزنی جابجا نموده ایم تا از معاینه خانه ها، شفاخانه ها و مکاتب بازدید نموده و تمام مراجعین زیر سن پنج سال این نهادها را واکسین نمایند".

نعمت الله، یک تن از واکسیناتوران به صدای امریکا گفت: "روزانه تقریباً ۸۳ تا ۱۵۰ طفل را واکسین می‌نمایم و هدف اساسی ما محو پولیو از افغانستان است. ما جزء تیم های سیار پولیو هستیم که از دو نیم ماه به اینسو به فعالیت آغاز نموده ایم".

بیشتر کودکانی که زیر پوشش برنامۀ تطبیق واکسین پولیو قرار می‌گیرند، آنانی اند که والدین شان از خطر بیماری پولیو آگاهی دارند.

شایسته، یک تن از مادران در ولایت غزنی به صدای امریکا گفت: "من همیشه اطفال خود را واکسین می‌نمایم زیرا می‌دانم که پولیو یک مرض خطرناک است و باعث فلج دایمی کودکان می‌شود".

افغانستان و پاکستان تنها دو کشوری جهان است که پولیو هنوز هم در آن وجود دارد و از کودکان این کشورها همواره قربانی می‌گیرد.

از آغاز سال جاری میلادی تا به حال ۵۶ مورد مثبت پولیو در افغانستان ثبت شده است که بیشترین این موارد در مناطقی به وقوع پیوسته است که در آن واکسین پولیو بنابر عوامل مختلف تطبیق نشده است.

XS
SM
MD
LG