لینک های دسترسی

Breaking News

نگرانی های مردم از شیوع دوبارۀ ویروس پولیو در غزنی


آرشیف
آرشیف

پس از ثبت یک واقعۀ مثبت پولیو در ولسوالی اندر ولایت غزنی، باشندگان این ولایت از سرایت این ویروس به سایر وسوالی‌های این ولایت نگران اند.

داکتر حفظ الله نوری، آمر معافیت کتلوی ریاست صحت عامۀ غزنی به صدای امریکا گفت که ثبت یک مورد جدید پولیو در ولسوالی ناامن اندر هشداری جدی برای باشندگان این ولایت است.

او گفت: "متأسفانه ویروس وحشی پولیو دوباره به غزنی برگشته است که نه تنها کودکان ولسوالی اندر بلکه کودکان سایر ولسوالی های این ولایت را در معرض خطر قرار داده است و به گفتۀ وی مردم از این ناحیه بسیار نگران اند."

داکتر نوری از باشندگان ولایت غزنی خواست تا فرزندان زیر پنج سال خود را برای واکسین به کلنیک ببرند.

فعالان مدنی ولایت غزنی نیز از همه والدین می‌خواهند تا در قبال صحت و سلامت فرزندان شان جدی باشند و با دو قطره واکسن ضد فلج اطفال، از آنها محافظت کنند.

نفیسه سادات، یکی از فعالین مدنی ولایت غزنی در مورد به صدای امریکا گفت: " والدین در قبال صحت و مصوونیت اطفال مسوولیت دارند، واکسین پولیو باید از همان کودکی برای اطفال تطبیق شود تا آیندۀ خوبی داشته باشند."

به گفتۀ مسوولین صحی، واکسین یک اصل قبول شدۀ جهانی است و نباید در آن غفلت صورت گیرد زیرا بعداً پشیمانی سودی نخواهد داشت.

نورالرحمن، یکی از فعالین دیگر ولایت غزنی در مورد چنین گفت: "... غفلت کوچک والدین می‌تواند اطفال شان را به فلج دایمی مصاب نماید و تا آخر عمر بار دوش فامیل و جامعه شوند. "

از آغاز سال ۲۰۲۱ میلادی تا به حال، تنها یک واقعۀ مثبت پولیو در ولسوالی اندر ولایت غزنی ثبت شده است.

XS
SM
MD
LG