لینک های دسترسی

Breaking News

نقش شورای ولایتی ننگرهار در مبارزه بر ضد پولیو


آرشیف
آرشیف

مسوولین صحت عامۀ ننگرهار از نقش فعال نمایندگان شورای ولایتی در امر مبارزه با مرض پولیو قدردانی کرده و خواهان همکاری بیشتر آنان در این راستا شدند.

داکتر جان محمد صاحبزاده، مسوول بخش معافیت کتلوی ولایت ننگرهار به صدای امریکا گفت که اعضای شورای ولایتی در رفع مشکلات تطبیق واکسین پولیو از هیچ نوع همکاری دریغ نمی‌ورزند.

او ممانعت افراد مسلح با کمپاین های خانه به خانۀ واکسین پولیو را یک مشکل جدی خوانده و یگانه راه حل آن را از طریق مینانجگری علما، اعضای شورای ولایتی و افراد با نفوذ جامعه می‌داند.

آقای صاحبزاده گفت: "قبلاً هم در بعضی مناطق ولسوالی شینوار با همچو مشکل مواجه شده بودیم که با وساطت و میانجگری اعضای شورای ولایتی، به موضوع رسیدگی شد...اعضای شورای ولایتی در بین مردم نفوذ گسترده دارند و هر زمانی که ما به کدام مشکلی جدی بر می‌خوریم، از آن‌ها کمک می‌خواهیم که با جبین باز به ما لبیک می‌گویند."

اعضای شورای ولایتی ننگرهار نیز مبارزه با مرض پولیو را مسوولیت مشترک همه دانسته و از تمام اقشار جامعه می‌خواهد تا در محو ویروس پولیو نقش فعال داشته باشند.

داکتر ناصر کاموال، نمایندۀ شورای ولایتی ننگرهار به صدای امریکا گفت: "اعضای شورای ولایتی با واکسیناتوران و مسوولین اداره صحت عامۀ ننگرهار همکاری نزدیک دارند و در هر دور کمپاین واکسین پولیو دوشادوش آن‌ها فعالیت می‌نمایند."

به گفتۀ آقای کاموال در هر منطقۀ که واکسیناتوران به کدام مشکل مواجه شوند، اعضای شورای ولایتی فوراً با سران قومی و علمای دینی آن منطقه در ارتباط شده و مشکل را حل می‌سازند.

باشندگان ننگرهار هم از مساعی مشترک اقشار مختلف جامعه در امر مبارزه با مرض پولیو راضی هستند.

محمد علی، یکی از باشندگان ننگرهار در مورد گفت: "وکلای شورای ولایتی با مردم و موسفیدان ارتباط مستقیم دارند و بدون شک در حل مشکلات واکسیناتوران موثر هستند."

این در حالیست که به اثر ممانعت مخالفین مسلح دولت، در کمپاین های اخیر پولیو بیش از ۳۸ هزار کودک در مناطق سرحدی ننگرهار از واکسین پولیو باز مانده اند.

در سال روان میلادی، تا کنون فقط یک واقعه مثبت پولیو و آن هم در ولسوالی ناامن اندر ولایت غزنی به ثبت رسیده است.

XS
SM
MD
LG