لینک های دسترسی

Breaking News

تلاش ایالت نیویارک برای انحلال بنیاد خیریۀ خانوادگی ترمپ


ایالت نیویارک ایالات متحدۀ امریکا ادعا کرده است که دونالد ترمپ، رئیس جمهور امریکا، برای بیش از یک دهه در فعالیت های بنیاد خانوادگی اش به صورت "دوامدار" دست به اقدامات "غیر قانونی" زده تا منافع شخصی و سیاسی خود را تامین کند.

ایالت نیویارک حال از فعالیت بنیاد خانوادگی رئیس جمهور ترمپ شکایت کرده تا آن بنیاد خیریه منحل شود.

این اقامۀ دعوی که از سوی یک ایالت حامی دموکرات ها مطرح شده است، بنیاد خیریۀ رئیس جمهور ترمپ را متهم به "اقدمات غیر قانونی" کرده است.

باربارا اندروود، لوی سارنوال ایالت نیویارک، بیناد خیریۀ آقای ترمپ را به "همکاری های گستردۀ سیاسی غیر قانونی با کمپاین انتخاباتی ریاست جمهوری ترمپ" متهم کرده و ادعا نموده که چنین اقدام، تخطی از تعهدات یک بنیاد غیر انتفاعی است.

ایالت نیویارک همچنین ادعا کرده است که آقای ترمپ با استفاده از پول اهدا شده به بنیاد ترمپ، بل های را پرداخت کرده است تا هوتل های به نام تجارتی ترمپ را رشد بدهد. در این اقامۀ دعوی، نام رئیس جمهور ترمپ، و سه فرزند بزرگ سال اش به شمول دونالد ترمپ جونیر، ایریک ترمپ، ایوانکا ترمپ نیز درج شده، زیرا همه آنان عضو هیئت مدیرۀ بنیاد خیریۀ آقای ترمپ اند.

خانم باربارا اندروود، لوی سارنوال ایالت نیویارک، گفته است که پول بنیاد خیریۀ آقای ترمپ بدون در نظر داشت اهداف بنیاد خیریه مصرف شده است و او در صدد باز پرداخت ۲.۸ میلیون دالر از رئیس جمهور ترمپ شده است.

خانم اندروود گفته است که "دفترم در نظر دارد تا بنیاد و روسای آنرا به خاطر سوء استفاده از دارایی های خیریه حسابده سازد."

در واکنش به شکایت از این بنیاد خیریۀ، رئیس جمهور ترمپ در دو پیام تویتر خود اقامۀ دعوی علیه بنیاد خیریه اش را "مضحک" خوانده و گفته است که با قضیه "جور آمد" نخواهد کرد.

XS
SM
MD
LG