لینک های دسترسی

Breaking News

ژورنالیست رادیو آزادی در حملهٔ روسیه در کیف کشته شد


ویرا هیریچ، ژورنالیست رادیوی آزاد اروپا/رادیو آزادی
ویرا هیریچ، ژورنالیست رادیوی آزاد اروپا/رادیو آزادی

ویرا هیریچ، ژورنالیست رادیوی آزاد اروپا/رادیو آزادی، پس از آن جان باخت که یکی از ساختمان‌های رهایشی در شهر کیف، پایتخت اوکراین، هدف حمله هوایی قوای روسیه قرار گرفت.

خانم هیریچ در این ساختمان رهایشی زندگی می کرد.

بخش سرویس اوکراین رادیوی آزاد اروپا/رادیو آزادی، گفته است که جسد خانم هیریچ صبح جمعه ۲۹ اپریل(نهم ثور) از زیر آوار ساختمان ویران شده پیدا شد، ساختمانی که یک شب قبل هدف میزایل قوای روسیه قرار گرفت.

کیف، پایتخت اوکراین،‌ ناوقت پنجشنبه زمانی هدف حملات میزایلی روسیه قرار گرفت که انتونیو گویتریش، منشی عمومی سازمان ملل متحد، سرگرم دیدار از آن بود.

تصاویر و ویدیو های نشر شده نشان می دهد که منازل تحتانی این ساختمان در اثر این حمله آسیب جدی دیده اند. علاوه بر آن، شیشه موترهایی که در نزدیکی این ساختمان قرار داشتند نیز کاملاً از بین رفته اند.

ایگور کوناشنکوف، سخنگوی وزارت دفاع روسیه، مسوولیت این حمله را بر عهده گرفته و ادعا کرده است که "میزایل های دور برد با دقت بالا" ساختمان فابریکه ساخت راکت آرتم را در کیف، پایتخت اوکراین، هدف قرار داده است.

مقام های اوکراینی تا حال تبصره نکرده اند که آیا فابریکه ساخت راکت در این حمله هدف قرار گرفته است یا خیر.

ویتالی کلیچکو، شاروال کیف، به تاریخ ۲۹ اپریل در یک پیام تلگرام گفت که یک جسد از زیر آوار این ساختمان بیرون آورده شده است و ۱۰ نفر دیگر در این حمله زخمی شده اند، اما در مورد جزییات ارایه نکرد.

خانم هیریچ که متولد سال ۱۹۶۷ میلادی بود، از فبروری ۲۰۱۸ میلادی به این سو برای رادیوی آزاد اروپا/رادیو آزادی کار می کرد. قبل بر این، خانم هیریچ در یکی از تلویزیون های پیشتاز اوکراین ایفای وظیفه می کرد.

XS
SM
MD
LG