لینک های دسترسی

Breaking News

حمله انتحاری در قره باغ کابل سه کشته به جا گذاشت


در حمله انتحاری روز چهارشنبه بر کاروان نظامیان ناتو در قندهار دو سرباز امریکایی کشته شد.

در اثر یک حمله انتحاری بر یک کاروان موتر های نظامیان خارجی در ولسوالی قره باغ کابل دو غیر نظامی و یک سرباز ناتو کشته شد.

ماموریت حمایت قاطع ناتو در افغانستان با نشر اعلامیه ای گفته است که در این حمله پنج سرباز خارجی و یک ترجمان آنان نیز زخمی شد.

هفت غیر نظامی افغان هم در این حمله زخم برداشته است.

در اعلامیه آمده که کاروان موتر های نظامیان خارجی هنگام گزمه با سربازان اردوی ملی افغانستان مورد حمله فرد انتحاری قرار گرفت.

سمیع الله شریفی، ولسوال قره باغ به صدای امریکا گفت که این حمله در نزدیکی ساختمان ولسوالی به وقوع پیوست. او افزود که مهاجم انتحاری لباس زنانه بر تن داشت.

ماموریت حمایت قاطع ناتو وضعیت صحی سربازان و ترجمان زخمی شده در این رویداد را ثابت خوانده و گفته آنان در شفاخانه نظامی پایگاه هوایی بگرام تحت تدوای قرار دارند.

تا کنون هویت سربازان کشته و زخمی شده در این حمله فاش نیست اما یک مقام امریکایی به شرط افشا نشدن نامش به خبرگزاری رویترز گفته است که ممکن سرباز کشته شده امریکایی باشد.

این حمله یک روز پس از آن صورت گرفت که در اثر یک حمله انتحاری دیگر بر یک کاروان موتر های ناتو در سرک میدان هوایی قندهار، دو سرباز امریکایی کشته و چهار تن دیگر آنان زخمی شد.

XS
SM
MD
LG