لینک های دسترسی

Breaking News

چین: سخنان پمپیو در قبال اویغورها غیرمنطقی است


حکومت چین سخنانی مایک پمپیو، وزیر خارجۀ ایالات متحده را در مورد وضعیت مسلمانان آیغور، "غیرمنطقی" و "مداخله در امور داخلی چین" خوانده است.

وزیر خارجۀ ایالات متحده به روز چهارشنبه (٢٧مارچ) پس از صحبت با یک زندانی سابق در کمپ بازداشت گاهی در چین، بیان داشت که رفتار چین با مسلمانان آن کشور، دو رویی شرم آوری میباشد.

مایک پمپیو گفته که "جهان نمیتواند دو رویی شرم آور چین را تحمل کند. چین از یک سو بیشتر از یک میلیون مسلمان را در داخل کشور خود مورد آزار قرار میدهد، اما از سوی دیگر از گروه های خوشنت بار دهشت افگنی اسلامی در برابر تعزیرات ملل متحد حراست میکند".

بیجینگ ادعا دارد که این کمپ ها (بازداشت گاهای مسلمانان) مراکز آموزش حرفه است که صنوف آموزش زبان و اشتغال را فراهم میکند تا مردم محل را از افراطیت دور نگهدارد.

گینگ شوانگ، سخنگوی وزارت خارجه چین، در واکنش به اظهارات وزیرخارجۀ ایالات متحده گفته است "واقعیت ها ثابت ساخته است که مرکز آموزش حرفه ای کمپ به اصطلاح بازآموزی طوری که کشورهای غربی ادعا کرده اند، نیست. این الفاظ و عملکرد های مردم مربوط در ایالات متحده بسیار مسخره است و غیر منطقی است که کاملا مداخله در امور داخلی چین است".

طبق معلومات سال گذشتۀ سازمان ملل متحد، میلیون ها آیغوری و و دیگر اقلیت مسلمان ها در این کمپ ها در سین کیانگ، در توقیف بسر میبرند.

گزارش ذیل از فلم مستندی گرفته شده که شبکه تلویزیونی الحره تحت حمایت امریکا در مورد مسلمان های ایغور ساخته است.

چین: سخنان مایک پمپیو در قبال آیغورها، غیرمنطقی است
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:15 0:00

XS
SM
MD
LG