لینک های دسترسی

Breaking News

سیول در پی احیای مجدد مذاکرات واشنگتن با پیونگ یانگ


مون جی ان، رئیس جمهور کوریای جنوبی امروز (١١ اپریل) در ملاقات با دونالدترمپ، همتای امریکایی خود در قصرسفید، تلاش میکند مذاکرات به بن بست رسیده ای واشنگتن با پیونگ یانگ را روی خلع سلاح اتمی جزیرۀ کوریا، دوباره احیا کند.

روند مذاکرات میان ایالات متحده و کوریای شمالی پس از دومین دیدار میان رهبران هردو کشور در هانوی پایتخت ویتنام، توقف یافت.

نشست هانوی پس از آن بدون نتیجه و قبل از وقت به پایان رسید که کیم جونگ اون، رهبر کوریای شمالی، خواهان تسهیل برخی تعزیرات اقتصادی بر کشورش شد و آقای ترمپ تاکید ورزید که نخست پیونگ یانگ باید برنامۀ اتمی خود را کاملا از بین ببرد.

دیدار روز پنجشنبه میان رهبران ایالات متحده و کوریای جنوبی در حالی صورت میگیرد که رهبر کوریای شمالی امروز وضع تعزیرات علیه کشورش را محکوم کرده و کشورهای وضع کنندۀ این تعزیرات را "نیروهای متخاصم" علیه پیونگ یانگ عنوان کرد.

در جمع کشورهای که تعزیرات اقتصادی را علیه کوریای شمالی وضع کرده است، ایالات متحده در صدر قرار دارد.

به گزارش رسانۀ دولتی کوریای شمالی، آقای کیم همچنان تعهد کرده است که به "اصلاحات اقتصادی سوسیالیستی" خود ادامه داده و تاکید کرده که با این کار خود به "نیروهای های متخاصم ثابت خواهد ساخت که پیشبینی آنان نادرست ثابت خواهد شد."

کیم جونگ اون، قبل از توقف برنامۀ اتمی کشورش، خواهان امتیازات شده است، اما حکومت ایالات متحده میگوید که تعزیرات اقتصادی بر پیونگ یانگ باید تا زمانی برچیده شدن کامل برنامۀ اتمی کوریای شمالی، ادامه یابد.

تلاش برای آغاز مجدد مذاکرات میان امریکا و کوریای شمالی
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:20 0:00

XS
SM
MD
LG