لینک های دسترسی

Breaking News

چانه زنی واشنگتن و مسکو بر حریم فضایی سوریه


ایالات متحده: ستراتیژی نظامی روسیه در سوریه ناکام است
ایالات متحده: ستراتیژی نظامی روسیه در سوریه ناکام است

مقام های وزارت دفاع ایالات متحده و روسیه قرار است امروز دور دوم مذاکرات روی دریافت راه های جلوگیری از تصادمات حین اجرای ماموریت هوایی بر حریم فضایی سوریه را آغاز کنند.

در مذاکرات امروز در مورد تعیین فاصله میان طیاره های جنگی و انتخاب زبان محآوره میان پرسونل هوایی هردو کشور بحث صورت خواهد گرفت.

وزارت دفاع ایالات متحده دیروز بیان داشت که جت های جنگی روسیه و امریکا هفتۀ گذشته در جریان انجام حملات هوایی در سوریه، تا فاصلۀ ١٦ کیلومتری با یکدیگر نزدیک شده بودند.

اشتن کارتر وزیر دفاع ایالات متحده گفته است که پیشرفت های قابل ملاحظه در این خصوص میان واشنگتن و مسکو صورت گرفته است و امیدوار است تا مذاکرات امروز هرچه زودتر به نتیجه برسد.

آقای کارتر ضمن تقبیح اقدامات نظامی روسیه در سوریه، آن را یک ستراتیژی ناکام روسیه خواند و بیان داشت تا مسکو هرچه زود به این کارش خاتمه بدهد.

وزیر دفاع ایالات متحده در مورد ادامۀ حملات هوایی ایتلاف به رهبری امریکا بیان داشت که ماموریت حملات هوایی این ایتلاف بر مواضع گروه دولت اسلامی در سوریه تغیر نخواهد کرد.

اما ایران که یکی از حامیان بشارالاسد رئیس جمهور سوریه می باشد، از اقدامات اخیر نظامی روسیه در سوریه حمایت کرده و ماموریت ایتلاف به رهبری امریکا را ناکام می خواند.

علاالدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی پارلمان ایران که امروز در دمشق با مقامات سوریه ملاقات دارد، گفته است که ایتلاف ضد دهشت افگنی به رهبری ایالات متحده در بدست اوردن نتایج مطلوب ناکام بوده و باعث شده است که راه را برای مداخلات بیشتر باز کند.

آقای بروجردی همچنان بیان داشته است که همکاری ایران با روسیه، سوریه و عراق در مبارزه با دهشت افگنی در منطقه، مؤفق می باشد.

تنش ها روی اقدامات نظامی میان کشورهای دخیل در جنگ سوریه در حآلی جریان دارد که ستفن دیمستورا نمایندۀ خاص ملل متحد برای سوریه به منظور دریافت راه حل سیاسی دیروز با مقامات روسیه در مسکو ملاقات نمود و جهت ادامۀ این تلاش ها، قرار است امروز به واشنگتن سفر کند.

XS
SM
MD
LG