لینک های دسترسی

Breaking News

گزارش:کوریای شمالی سرگرم ساختن میزایل جدید است


روزنامه واشنگتن پُست به قول از مقامات استخباراتی ایالات متحده گزارش داده که کوریای شمالی سرگرم ساختن یک یا دو میزایل جدید میباشد.

در گزارش آمده است که إدارات استخبارات ایالات متحده در عکس های که توسط ستلایت یا ماهواره گرفته شده است، نشانه ها مبنی بر ساختن میزایل های جدید در یک مرکز تحقیقاتی بزرگ در منطقۀ سانمدونگ در کوریای شمالی را مشاهده کرده اند.

مقامات استخبارات به این روزنامه گفته اند در حالیکه فعالیت در مرکز سانمدونگ جریان دارد، فعالیت ها در ایستگاه پرتاب ستلایت سوها، در سواحل شمالغرب کوریا شمالی، متوقف شده است و کارگران این مرکز در حال مختل سازی یک دستگاه بزرگ این مرکز دیده میشوند.

قبل از این یک مقام ارشد امریکایی بروز دوشنبه به اژانس خبری رویترز نیز گفته بود که این عکس ها، وسایط نقلیه را در حال خروج و دخول به مرکز سانمدونگ نشان میدهد ولی این موضوع در ان واضح نیست که این پروسه اعمار میزائیل تا چه حد پیش رفته است.

کیم جونگ اون، رهبر کوریای شمالی، ماۀ گذشته در دیدارش با دونالد ترمپ، رئیس جمهور ایالات متحده، در سنگاپور به خلع سلاح کامل اتمی شبه جزیرۀ کوریا توافق کرده بود.

اما در سند که میان هردو رهبر امضا شده است در مورد زمان و چگونگی روند خلع سلاح اتمی توسط کوریای شمالی، جزئیات داده نشده است.

هفتۀ گذشته مایک پمپیو، وزیرخارجۀ ایالات متحده، نیز گفت که کوریای شمالی هنوز هم مواد سوخت برای بم های هسته ای را تولید میکند. اما آقای پمپیو به قانونگذاران امریکایی بیان داشت که ادامۀ مذاکرات با کوریای شمالی بیانگر اقدامات در جهت خلع سلاح اتمی شبه جزیرۀ کوریا میباشد.

گزارش: کوریای شمالی سرگرم ساختن میزایل جدید است
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:52 0:00

XS
SM
MD
LG