لینک های دسترسی

Breaking News

میزان پذیرش مهاجرین در امریکا به ٣٠ هزار نفر کاهش می‌یابد


حکومت ایالات متحدۀ در نظر دارد تا شمار مهاجرین که در سال آینده در این کشور پذیرفته خواهند شد،به ۳۰ هزار نفر کاهش یابد.

این سخنان را به روز دوشنبه مایک پمپیو، وزیر خارجۀ ایالات متحدۀ، بیان داشت. شمار پذیرش مهاجرین در سال جاری میلادی در این کشور، ۴۵ هزار نفر بود.

وزیر خارجۀ ایالات متحده گفته است که پالیسی حکومت به ارتباط مهاجرین، منافع امریکا را تضمین می‌کند و توانمندی این کشور برای کمک به مردم نیازمند در نقاط دیگر جهان را افزایش می‌دهد.

محدودۀ پذیرش مهاجرین در سال ۲۰۱۷ که توسط بارک اوباما، رئیس جمهور پیشین ایالات متحده، در نظر گرفته شده بود، به۱۱۰ هزار نفر می‌رسید.

به گفتۀ مایک پمپیو، ایالات متحده انتظار دارد تا قضایای مربوط به حدود ۳۱۰ هزار مهاجر و پناهنده را در سال مالی ۲۰۱۹ طی مراحل کند.

وزیر خارجۀ ایالات متحده همچنان افزود که "پیشنهاد کرده ایم تا بر اساس محدودۀ تازۀ پذیرش مهاجرین، حدود ۳۰ هزار مهاجر را اسکان مجدد داده و قضایای مربوط به ۲۸ هزار پناهنده را نهایی کنیم."

وضع محدودیت بر ورود مهاجرین و پناهجویان به ایالات متحده، یکی از وعده های انتخاباتی دونالد ترمپ در جریان کمپاین های سال ٢٠١٦ بود.

پس از رسیدن به قدرت، رئیس جمهور ترمپ با صدور فرامین اجرایی و اتخاذ پالیسی 'عدم تحمل در برابر پناهجویان غیرقانونی' میزان پذیرش مهاجرین در ایالات متحده، کاهش چشمگیر یافته است.

XS
SM
MD
LG