لینک های دسترسی

Breaking News

ماهوارهٔ استخباراتی امریکا از کالیفورنیا به فضا پرتاب شد


یک ماهوارهٔ جمع آوری معلومات استخباراتی ادارهٔ کشف و نظارت ملی ایالات متحده روز یکشنبه ۱۷ اپریل (۲۸ حمل) از ایالت کالیفورنیا به فضا پرتاب شد.

ماهوارهٔ موسوم به NROL-85 ساعت ۰۶:۱۳ دقیقه به وقت محل از پایگاه نیروی فضایی وندنبرگ توسط راکت اسپیس ایکس فالکون ۹ ( SpaceX Falcon 9 ) به فضا پرتاب شد.

پایگاه نیروی فضایی وندنبرگ با نشر اعلامیه‌ای گفته است این نخستین بار است که ماموریت ادارهٔ کشف و نظارت ملی ایالات متحده از راکت اسپیس ایکس استفادهٔ مجدد کرده است.

نخستین راکت فالکون-۹ پس از پرتاب دو باره به زمین برگشت و در پایگاه ساحلی شمال غربی شهر لاس انجلس نشست کرد.

ادارهٔ کشف و نظارت ملی ایالات متحده در مورد ستلایت NROL-85 فقط گفته است که پرتاب این ماهواره یک "محموله مهم امنیت ملی است."

پرتاب این ماهواره یکی از سه ماهوارهٔ است که قوای هوایی ایالات متحده در سال ۲۰۱۹ میلادی قرارداد آنرا با قیمت تعیین شدهٔ ۲۹۸ میلیون دالر به شرکت SpaceX داد.

اداره کشف و نظارت ملی ایالات متحده یک ادارهٔ حکومت امریکا است که مسوولیت توسعه،‌ ساخت، پرتاب و حفظ و مراقب ماهواره های این کشور را بر عهده دارد،‌ ماهواره های که معلومات استخباراتی را در دسترس پالیسی سازان، از جمله ادارات استخباراتی و دفاعی ایالات متحدهٔ‌ امریکا، قرار می دهد.

XS
SM
MD
LG