لینک های دسترسی

Breaking News

برای برگزاری دور دوم انتخابات آمادگی کامل داریم – کمیسیون انتخابات


کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان می‌گوید در صورتی که انتخابات ریاست جمهوری به دور دوم برود؛ این کمیسیون آمادگی‌های لازم تخنیکی و مالی آن را دارد.

ذبیح الله سادات، سخنگوی این کمیسیون روز سه شنبه ۱۹ نوامبر (۲۸ عقرب) به صدای امریکا گفت که در حال حاضر برای اعلام نتایج ابتدایی انتخابات ریاست جمهوری ششم میزان، آمادگی می‌گیرند.

آقای سادات افزود: "از نگاه مالی کمیسیون مشکل ندارد و در این عرصه تعهدات صورت گرفته و از نگاه تخنیکی هم کمیسیون مستقل انتخابات آماده این است که اگر انتخابات به دور دوم برود، آن را در سراسر افغانستان برگزار کند."

کمیسیون انتخابات در حالی از آمادگی‌ها برای برگزاری احتمالی دور دوم انتخابات ریاست جمهوری خبر می‌دهد که با گذشت نزدیک به دو ماه از برگزاری انتخابات، تا اکنون نتایج ابتدایی آن اعلام نشده است.

در حال حاضر روند تفتیش و بازشماری آرا با وجود مخالفت‌های شماری از تیم‌های انتخاباتی، از سوی این کمیسیون در برخی از ولایت‌ها جریان دارد.

آقای سادات گفت که در ۱۵ ولایت روند بازشماری و تفتیش آرا تکمیل شده و در ۱۳ ولایت دیگر این روند هنوز ادامه دارد.

این سخنگوی کمیسیون افزود که در شش ولایت، برخی دسته‌های انتخاباتی و هواداران شان به کارمندان کمیسیون انتخابات اجازۀ بازشماری و تفتیش آرا را نداده اند.

قرار بود نتایج ابتدایی انتخابات ریاست جمهوری در ۲۷ ماه میزان اعلام شود که به تاریخ ۲۳ عقرب به تعویق افتاد؛ اما کمیسیون نتوانست نتایج را در تاریخ جدید نیز اعلام کند.

هنوز این کمیسیون تاریخ جدیدی برای اعلام نتایج ابتدایی انتخابات مشخص نکرده است.

XS
SM
MD
LG