لینک های دسترسی

Breaking News

طالبان از مرکز ولسوالی دشت‌ارچی کندز عقب‌‌زده شدند – وزارت دفاع


وزارت دفاع افغانستان از راه اندازی عملیات گستردۀ در ولسوالی دشت‌ارچی کندز خبر داده و می‌گوید که هم‌اکنون، بسیاری ساحات از کنترول طالبان بیرون شده است.

فواد امان، معاون سخنگوی این وزارت روز سه شنبه ۱۷ نومبر (۲۷ عقرب) به صدای امریکا گفت که طالبان از مرکز و حومۀ این ولسوالی عقب‌زده شده و نیروهای امنیتی در این ولسوالی پیش‌روی دارند.

آقای امان افزود که بخش عمدۀ این عملیات را کماندوها به پیش ‌می‌برند و همچنان قوای هوایی این کشور دیشب مواضع گروه طالبان را در این ولسوالی هدف قرار داده است.

او افزود که در حملات هوایی نیروهای افغان در این ولسوالی که دیشب انجام شده، ۳۵ جنگجوی طالبان به شمول افراد کلیدی این گروه کشته و ۱۵ تن دیگر شان زخمی شده اند.

معاون سخنگوی وزارت دفاع افغانستان همچنان گفت که این گروه در میدان جنگ تلفات سنگین را متقبل شده است و تا اکنون شمار دقیق آن روشن نیست.

معاون سخنگوی این وزارت در باره واردشدن تلفات به نظامیان افغان در این نبرد‌ها چیزی نگفت.

این در حالی است که دیروز جنگجویان طالبان با انجام حملات از چندین استقامت بر مرکز ولسوالی دشت‌ارچی کندز، بسیاری بخش‌های آن را تصرف کردند.

هرچند شورای ولایتی کندز مدعی شد که مرکز این ولسوالی به شمول تاسیسات دولتی در کنترول طالبان قرار گرفته است؛ اما وزارت دفاع و داخله سقوط این ولسوالی را به دست طالبان رد کردند.

طالبان تا اکنون در این مورد چیزی نگفته اند.

XS
SM
MD
LG