لینک های دسترسی

Breaking News

جام ملت های آسیا؛ پیروزی آسترالیا، جاپان و امارات


دیدار تیم های جاپان و عربستان در جام ملت های آسیا

دومین روز دور حذفی جام ملت های آسیا با پیروزی تیم های جاپان، امارات متحده عربی و آسترالیا، مدافع لقب قهرمانی این جام پیگیری شد.

جاپان، تیم عربستان سعودی را با تنها گول رقابت که در دقیقۀ بیست بازی با یک ضربۀ سر زیبا توسط تیکهیرو تومیهاسو به ثمر رسید شکست داد.

تیم عربستان سعودی در ۹۰ دقیقۀ رقابت تلاش های فراوانی به خرج داد تا کم از کم نتیجه را مساوی بسازد.

عرب ها در این رقابت ۷۷ درصد کنترول توپ را در اختیار داشتند و ۱۵ بار دروازۀ جاپان را هدف قرار دادند؛ اما، بخت با آنان همراه نبود و باید شکست را می پذیرفتند؛ شکستی که مربی تیم عربستان سعودی را واداشت از سمتش استعفا کند.

رقابت دوم این روز دوشنبه که میان آسترالیا و ازبکستان برگزار شد که سرنوشت رقابت را پس از ۱۲۰ دقیقۀ بازی بدون گول ضربات پنالتی تعین کرد.

آسترالیایی ها که مدافع قهرمانی این جام اند، ازبکستان را با نتیجۀ ۴-۳ در ضربات پنالتی شکست داده و راهی دور یک بر چهار این رقابت ها شدند.

اما رقابت سوم روز دوشنبه ۲۱م جنوری بسیار جالب و دیدنی بود. تیم امارات متحدۀ عرب، میزبان این جام تا دقیقۀ ۹۰ بازی ۲-۱ بر تیم قیرغزستان سبقت داشت؛ گول تساوی دقیقۀ ۹۱ بازی برگ بازی را ورق زد و روزنۀ امیدی را در دل قیرغزستانی ها باز کرد.

نخستین گول این رقابت در دقیقۀ ۱۴ بازی توسط اسماعیل، مهاجم امارات متحده عربی به ثمر رسید؛ میرلان مورزایوف، مهاجم قیرغزستان در دقیقۀ ۲۶ نیمۀ نخست، رقابت را مساوی کرد. گول دوم امارات در دقیقۀ ۶۴ بازی توسط علی مبهوت وارد دروازۀ قیرغزستان شد.

با مساوی شدن این رقابت، آنهم در دقیقۀ ۹۱ بازی، تصور بر این شد که اماراتی ها دیگر طعم پیروزی را نخواهند چشید اما در دقیقۀ ۱۰۳ بازی در اثر خطای مدافع تیم قیرغزستان، امارات متحده به سومین گول این رقابت دست یافت.

آخرین روز رقابت دور نخست حذفی جام ملت های آسیا روز سه شنبه ۲۲م جنوری میان تیم های کوریای جنوبی – بحرین و تیم های عراق – قطر برگزار خواهد شد که برندۀ این رقابت ها در دور یک بر چهار بازی به مصاف هم خواهند رفت.

در نخستین روز رقابت های یک بر هشت جام ملت های آسیا، ایران، تیم ملی عمان را ۲-۰ شکست داد؛ ویتنام با نمایش نفسگیر فوتبال، تیم اردن را ۴-۲ در ضربات پنالتی از راه برداشت و تیم ملی فوتبال چین با نتیجۀ ۲-۱ تایلند را مغلوب کرد.

در سایر رقابت های یک بر چهار که قرار است روز پنجشنبه ۲۴م جنوری برگزار شود؛ تیم های ویتنام – چاپان، چین – ایران و آسترالیا – امارات متحدۀ عربی به مصاف هم خواهند رفت.

XS
SM
MD
LG