لینک های دسترسی

Breaking News

زهیر: هیچ گروۀ تروریستی یا استخباراتی در بامیان فعالیت ندارد


محمد طاهر زهیر، والی بامیان گفته است که هیچ گروۀ تروریستی و شبکۀ استخباراتی در بامیان فعالیت ندارد.

آقای زهیر این سخنان را امروز (چهارشنبه ٨ جنوری) در یک گردهمایی که به مناسبت تجلیل از هفته قانون اساسی در بامیان تدویر شده بود، ابراز داشت.

به دنبال اعتراضات در شبکه‌های اجتماعی در مورد سفر اسماعیل قاآنی، فرمانده کنونی قدس سپاه پاسداران ایران، زیر نام معاون سفیر ایران با والی بامیان، محمد طاهر زهیر گفت که "به حمایت و همکاری مردم شریف، شهروندان بامیان هیچ پایگاه تروریستی و فعالیت تروریستی دراین‌جا نیست؛ هیچ نمایندگی سیاسی و اسختباراتی دراین ولایت وجود ندارد".

والی بامیان افزود که اتهامات وارد شده ازسویی یک خبرنگار که درآن گفته شده است "سرسپاه پاسداران ایران دربامیان است" شکایت باز کرده و از نهادهای عدلی و قضایی خواستار رسیدگی به این موضوع خواهد شد.

طاهر زهیر افزود که در سال‌ جاری ۴۱ سفیر، دیپلومات و هیأت خارجی به منظور پیشبرد برنامه‌های انکشافی شان از بامیان دیدن کرده اند.

وزارت خارجۀ افغانستان به روز سه شنبه (٧جنوری) گفت که در مورد سفر اسماعیل قاآنی بهبامیان، برسی‌ها آغاز شده و تحقیق خواهد کرد.

حدود ۱۰ سال میشود که دولت ایران کار ساخت یک شفاخانه را زیر نام" بیمارستان امام خیمنی" در مرکز ولایت بامیان روی دست گرفته است.

اما شهروندان بامیان میگویند که کندی در کار این شفاخانه سؤال برانگیز است و حکومت افغانستان باید دراین زمینه تحقیق کند.

والی بامیان در یک مصاحبۀ تلویزیونی با صدای امریکا در مورد چگونگی سفر اسماعیل قاآنی معلومات داده و گفته است که آن سفر در هماهنگی با مرکز (کابل) صورت گرفته بود.

والی بامیان: هیچ گروۀ تروریستی و شبکۀ استخباراتی در بامیان فعالیت ندارد
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:15 0:00

XS
SM
MD
LG