لینک های دسترسی

تهدید داعش به انجام حملات بیشتر در ایران


در حملات دوگانۀ داعش در شهر تهران کم از کم ۱۸ نفر کشته شد

گروه دولت اسلامی یا داعش در یک پیام ویدیویی جدید ایران را به انجام حملات جدید تهدید کرده و در عین حال جوانان ایرانی را ترغیب کرده است تا به پا خواسته و در کشورشان جهاد کنند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، مردی با نقاب سیاه بر صورت و اسلحه در دست، در حالی که زبان فارسی را با لهجه صحبت می‌کند و در کنار تعدادی از پیکار جویان داعش نشسته است، این هشدار را می‌دهد.

در این ویدیو که تصاویری از حملات اخیر داعش در ایران نشان داده می‌شود، گوینده ضمن اشاره به بریدن سر افراد در عراق و سوریه، می گوید که داعش همین کار را در تهران انجام می دهد.

در گوشۀ تصویر این پیام ویدیویی نشان وبسایت اعماق حک شده است؛ اعماق شاخۀ رسانه‌ای گروه دولت اسلامی بوده و خبرهای داعش را پوشش می‌دهد.

داعش در ۱۷ جوزای ۱۹۹۶ دو حملۀ جداگانه را در تهران – یکی بر ساختمان پارلمان و دیگری بر آرامگاه آیت الله خمینی، رهبر پیشین ایران – انجام داد که کم از کم ۱۸ کشته برجاگذاشت.

ده روز بعد، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران در واکنش به حملات تروریستی داعش در تهران چندین راکت را بر ساحاتی در دیرالزور در شرق سوریه، که به گفته سپاه محل استقرار عوامل داعش بود، پرتاب کرد.

ایران با حمایت از شبه نظامیان شیعه عراق و حکومت به رهبری بشارالاسد در سوریه، به طور مستقیم با داعش در جنگ است.

XS
SM
MD
LG