لینک های دسترسی

Breaking News

جیم متیس: امنیت کندهار پس از مرگ جنرال رازق ضعیف نمی شود


جیم متیس، وزیر دفاع ایالات متحده، گفته است بعید به نظر می رسد که کشته شدن جنرال عبدالرازق، قوماندان پیشین امنیۀ ولایت کندهار، موجب تضعیف اوضاع امنیتی آن ولایت شود.

وزیر دفاع ایالات متحده حین دیدار از سینگاپور ناوقت پنجشنبه در یک کنفرانس کشته شدن جنرال رازق را "ضایعۀ غم انگیز" عنوان کرد، اما تاکید کرد که به باور وی، مرگ جنرال رازق سبب ناامنی در ولایت کندهار نخواهد شد.

آقای متیس گفته است که نیرو های امنیتی افغان به آن "پختگی رسیده اند که بدون وی [جنرال رازق] قادر خواهند بود تا در برابر طالبان بجنگند."

جنرال عبدالرازق، ۴۰ ساله، پنجشنبه (۱۸ اکتوبر) در گلوله باریی که پس از ملاقات جنرال سکات میلر، فرمانده ماموریت حمایت قاطع ناتو، با مقام های محلی کندهار به وقوع پیوست، ابتدا زخمی شد و سپس در شفاخانه جان سپرد.

گلوله باری درست در زمانی صورت گرفته است که نشست جنرال میلر با مقام‌های محلی و بزرگان ولایت کندهار پایان یافته بود و آقای میلر و همراهانش به سمت هیلیکوپتر شان که در عقب ساختمان ولایت آمادۀ پرواز بود، در حرکت بودند.

جنرال عبدالرازق پس از کشته شدن احمد ولی کرزی، برادر ناتنی حامد کرزی، رئیس جمهور پیشین افغانستان، در سال ۲۰۱۱ به صفت فرمانده پولیس ولایت کندهار گماشته شد.

قوماندان رازق به زیردستانش دستور کشتار طالبان و برخورد جدی با نظامیان پاکستان در امتداد خط دیورند را داده بود. او همچنان متهم به داشتن زندان های شخصی شده بود که در آن به افراد شکنجه داده می شد، ادعای که از سوی آقای رازق بار ها رد شده بود.

XS
SM
MD
LG