لینک های دسترسی

Breaking News

خلیلزاد سفرهایش را پُر دستآورد خواند


زلمی خلیلزاد، نماینده ویژه وزارت خارجه امریکا برای صلح افغانستان، در صفحه تویترش نگاشته است که سفرهایش در زمینه صلح افغانستان، مملو از دستآورد بوده اند.

آقای خلیلزاد، در دومین سفرش با نماینده‌گان طالبان در قطر و با مقام های بلند پایه حکومت افغانستان در کابل دیدار و گفتگو کرد.

زلمی خلیلزاد، در کابل افزون بر دیدار با محمد اشرف غنی، با چهره های سیاسی و فعالان جامعه مدنی نیز دیدار های جداگانه داشت.

سفارت امریکا در کابل، در اعلامیه نگاشته است که نماینده ویژه ایالات متحده امریکا برای صلح افغانستان، در دیدارهایش با مقام‌های افغان، گفته است که امریکا به تلاش‌هایش برای رسیدن به صلح افغانستان ادامه خواهد داد.

در این اعلامیه به نقل از خلیلزاد گفته است:" صلح آرزوی هر افغان است، ایالات متحده خواهان کمک با افغانها در امر دستیابی به این هدف است که از ارزش بسزایی برخوردار است، مردم افغانستان مستحق صلح اند ما میخواهیم برای رسیدن به این هدف همکار افغان‌ها باشیم".

زلمی خلیلزاد، دومین سفرش را به هدف تشدید تلاش‌ها برای آغاز مذاکرات صلح با طالبان، به تاریخ (۱۷عقرب) آغاز کرد و در این سفر دوازده روزه، به افغانستان، قطر، و امارات متحده عربی رفت.

XS
SM
MD
LG