لینک های دسترسی

Breaking News

پیونگ یانگ به ورود مفتشین خارجی به کوریای شمالی توافق کرد


کیم جونگ اُن، رهبر کوریای شمالی، موافقه کرده که به مفتشین بین المللی اجازه دهد تا روند از بین بردن مرکز اصلی تاسیسات هستوی آن کشور در شهر 'یونگ بیون' را نظارت کنند.

اما رهبر کوریای شمالی، از بین بردن این مراکز را مشروط به برداشتن "گام های متقابل" از جانب ایالات متحده براساس توافقنامۀ امضا شده میان هردو کوریا خوانده است.

رهبران هردو کوریا به روز چهار شنبه در پایان دومین روز دیدار شان، یک توافقنامۀ نظامی را که به گفتۀ رهبر کوریای شمالی "پیامدهای تاریخی" خواهد داشت، امضا کردند.

کیم جونگ اُن که در یک نشست مشترک خبری با مون جی اِن، رئیس جمهور کوریای جنوبی، صحبت میکرد گفت که "ما توافقنامه نظامی ای را امضا کرده ایم تا به تاریخ مصیبت بار درگیری و خصومت که برای ده ها وجود داشته پایان بدهیم."

رهبر کوریای شمالی همچنان افزود که "ما همچنان متعهد شده ایم تا شبه جزیره کوریا را سرزمین صلح و عاری از سلاح هسته ای و تهدید بسازیم."

در دیدار میان رهبران هردو کوریا، بر ایجاد یک کمیسیون مشترک نظامی که هدف آن کاهش تنش ها در سرحد میان هردو کشور میباشد، نیز توافق صورت گرفت.

مون جی اِن، رهبر کوریای جنوبی، گفت که هردو کشور به از بین بردن هر آن تهدید موافقه کرده که باعث جنگ در شبه جزیرۀ کوریا میشود.

رئیس جمهور کوریای جنوبی گفت که "ما توافق کردیم که یک کمیسیون مشترک نظامی تشکیل شود تا بطور دایمی با هم در تماس و مذاکره باشند."

به گفتۀ رئیس جمهور کوریای جنوبی، رهبر کوریای شمالی پذیرفته است تا در پایان امسال بار دیگر به کوریای جنوبی سفر کند.

پیونگ یانگ به ورود مفتشین خارجی به کوریای شمالی توافق کرد
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:40 0:00

XS
SM
MD
LG