لینک های دسترسی

Breaking News

سرکوب مسلمانان در چین صحت ندارد - قانونگذار پاکستانی


رییس کمیتۀ امور خارجی مجلس سنای پاکستان گفته است که موضوع سرکوب مسلمانان اویغور در چین صحت ندارد و هدف آن "آوردن فشار و بدنام کردن چین است".

مشاهد حسین گفته است: "من بار ها به شین‌ژیانگ سفر کرده ام. وضعیت در آنجا خیلی‌ها صلح آمیز و عادی است. مردم به گونه عادی زندگی می‌کنند و من کدام مشکلی در آن جا ندیدم."

این مقام پاکستانی گفته است که چین در ارتباط به دهشت افگنی و تندروی، وضعیت را در شین‌ژیانگ بهبود بخشیده است. او افزود که پاکستان از بیجنگ حمایت کرده و مخالف مداخله خارجی است.

ایالات متحده، ملل متحد و گروه های مختلف مدافع حقوق بشر، چین را متهم کرده اند که مسلمانان اویغور ساکن به شین‌ژیانگ را به زندان افگنده و آنان را به ترک دین مجبور می‌کند.

مجلس نمایندگان ایالات متحده امریکا به روز سه شنبه لایحۀ مسما به "قانون اویغور ۲۰۱۹" را با توافق آرا تصویب کرد؛ قانونی که حبس تقریباً یک میلیون اویغور، قزاق و سایر اقوام مسلمان در کمپ های به اصطلاح "آموزشی" در غرب چین را محکوم می‌کند.

وزارت خارجۀ چین در واکنش به این تصمیم گفته است که هر کشوری که بخواهد در امور داخلی چین مداخله کند، بهای آنرا خواهد پرداخت.

XS
SM
MD
LG