لینک های دسترسی

Breaking News

پنتاگون:‌ امریکا نیاز ندارد موقف نظامی خود را در سطح جهان 'تغییر فوری' بدهد


کشتی زیر دریایی ایالات متحده در حال برگشت به جزیره گوام

مقام‌های نظامی امریکایی روز دوشنبه ۲۹ نومبر (هشتم قوس) گفتند که در حال حاضر ایالات متحده نیاز ندارد موقف نظامی خود را در سطح جهان به صورت فوری تغییر بدهد.

مقام‌ها در وزارت دفاع ایالات متحده گفته اند که این تصمیم پس از ماه‌ها مطالعه اتخاذ شده است.

خبرگزاری اسوشیتدپرس گزارش داده است که با وجود چنین تصمیم‌گیری، مقام‌های نظامی ایالات متحده گفته اند که در مورد موقف امریکا در شرق میانه و آوردن اصلاحات در حوزهٔ آسیا‌-اقیانوسیه یا بخش غربی اقیانوس آرام، نیاز به تحلیل بیشتر دارند.

این مطالعه که در ماه مارچ سال روان میلادی به دستور لوید آستن، وزیر دفاع امریکا، آغاز شد،‌ تصویری مختلطی امنیتی را نشان می‌دهد که ادارهٔ جو بایدن، رییس جمهور ایالات متحده با آن مواجه است.

ادارهٔ رییس جمهور بایدن در ماه اگست قوای خود را به طور کامل از افغانستان بیرون کرد، اما به طور فزاینده در مورد مقابله با چین در حوزهٔ آسیا‌-اقیانوسیه و روسیه در اروپا نگرانی دارد.

بر اساس یافته‌های این مطالعه، ایران مشکل اضافی را برای امریکا در عراق و سوریه به وجود آورده است و چنین وضعیت، اختصاص و اعزام قوای ایالات متحده به سایر کشور‌های جهان را با دشواری مواجه می‌کند.

پنتاگون با در نظرداشت اقدامات چین در منطقه، می‌خواهد زیربنا‌ها را در بخشی های از حوزهٔ اقیانوس آرام بهبود ببخشد، به شمول گوام، جزیرهٔ واقع در غرب اقیانوس آرام که بخشی از قلمرو ایالات متحده است.

ایالات متحده در ماه سپتمبر ۲۰۲۱ میلادی مشارکت جدید خود را با آسترالیا و بریتانیا اعلام کرد تا همکاری‌های امنیتی،‌ دپلوماتیک و دفاعی خود را با این کشور‌ها در حوزهٔ آسیا‌-اقیانوسیه، عمیق کند.

بر اساس این توافق، آسترالیا دست‌کم به هشت کشتی زیر دریایی امریکایی مجهز با انرژی هسته‌ای دست خواهد یافت. این کشتی‌ها در آسترالیا با استفاده از تکنالوژی امریکا ساخته خواهد شد.

بررسی که به دستور آقای آستن صورت گرفته است، نخستین ارزیابی پنتاگون تحت رهبری وی است که بخشی گستردهٔ اولویت‌ها و پالیسی‌های دفاعی ایالات متحده را مورد مداقه قرار داده است.

این مطالعه قدرت هسته‌ای ایالات متحده و پالیسی‌های استفاده از آن را نیز مورد ارزیابی مجدد قرار داده است.

وزارت دفاع امریکا همچنین روی استراتیژی بازنگری شدهٔ دفاع ملی ایالات متحده کار می‌کند که همه پالیسی‌های دفاعی امریکا،‌ از جمله نقش بازدارندگی هسته‌ای، تهدیدات سایبری، اتحادهای بین‌المللی و مدرن‌سازی قوای ایالات متحده را در بر می‌گیرد.

XS
SM
MD
LG