لینک های دسترسی

Breaking News

نگرانی روز افزون امریکا از بابت عملیات روسیه در سوریه


ایالات متحده: نیروهای هوایی روسیه در طول یک ماه گذشته ٨٥ تا ٩٠ درصد مخالفین میانه رو حکومت بشالااسد را هدف قرار داده است

ویکتوریا نولاند معاون وزارت خارجۀ ایالات متحده به کمیسیون امور خارجی کانگرس گفته است که اکثریت حملات هوایی روسیه بر سوریه، جنگجویان دولت اسلامی یا داعش را نه بلکه بر مخالفین میانه رو حکومت سوریه و بر نقاطی صورت می گیرد که رژیم اسد آن را در شهر های حما، حمص، حلب و ادلب از دست داده است.

معاون وزارت خارجۀ ایالات متحده ضمن دفاع از پالیسی رئیس جمهور اوباما برای مبارزه با گروه دولت اسلامی، گفته است که مداخلۀ روسیه در سوریه باعث بی ثباتی این مبارزه شده است.

به گفتۀ این مقام امریکایی، روسیه باید برای برقراری یک آتش بس و روند انتقال سیاسی در سوریه، با واشنگتن همکار باشد.

اما روسیه از آغاز حملات هوایی آن کشور در سوریه، ضمن تاکید بر قدرت باقی ماندن بشارالاسد، می گوید که هدف از حملات هوایی آن کشور، نابود ساختن گروه دولت اسلامی در سوریه می باشد.

خانم نولاند این سخنان را در حالی بیان می دارد که تصاویر ویدیویی تازه اما تایید نه شده در انترنت نشان می دهد که بمباردمان هوایی دو روز قبل توسط نیروهای حکومتی سوریه و روسیه بر مربوطات شهر های ادلب و حلب، باعث تخریب منازل مسکونی و کشته شدن افراد ملکی شده است.

در تصاویر گرفته شده از مناطق شمالغربی شهر ادلِب، عملۀ نجات نشان داده می شود که در جستجوی اجساد کشته شدگان پس از بمباردمان می باشند.

بر اساس گزارش ها در نتیجۀ یک بمباردمان جداگانه در اطراف شهر حلب، حد اقل ٢ نفر کشته و ٣ تن دیگر مجروح شده اند. به گفتۀ باشندگان این محل تمامی کشته شدگان و مجروحین افراد ملکی می باشند.

پس از حملات نیروهای حکومتی سوریه برای تصرف مجدد ساحات از دست رفته، شهر حلب و اطراف آن هفته ها شاهد جنگ شدید بوده است.

XS
SM
MD
LG