لینک های دسترسی

Breaking News

نمایندهٔ ویژه امریکا با حامد کرزی و عبدالله عبدالله صحبت کرد 


نمایندهٔ‌ ویژهٔ ایالات متحده برای افغانستان می‌گوید که روز گذشته با حامد کرزی،‌ رییس جمهور پیشین و عبدالله عبدالله، رییس عالی شورای مصالحهٔ ملی افغانستان به گونه جدا گانه صحبت کرد.

تامس وست در یک تویت نگاشته است که در این جریان در مورد تعامل بین المللی برای حمایت از مردم افغانستان، وضعیت اقتصادی و بشری، حقوق زنان، دختران و اقلیت‌ها و فصل سرما مشوره کرد.

حامد کرزی، رییس جمهور پیشین افغانستان نیز در صفحهٔ فیسبوک‌اش نگاشته است که در جریان این مکالمهٔ تلیفونی هر دو جانب در مورد مساعدت با معلمان،‌ استادان و کارمندان صحی و به ویژه مساعد کردن زمینهٔ آموزش برای دختران صحبت کردند.

آقای عبدالله نیز نگاشته است که در جریان صحبت با آقای وست، روی طرح‌های جدید و راه‌های حل عملی برای رسیدگی به چالش‌های معیشتی مردم و مشکل نقدینگی نیز تبادل نظر صورت گرفت.

این در حالی است که ایالات متحده امروز ۱۱ جنوری (۲۱ جدی) از کمک ۳۰۸ میلیون دالری با مردم افغانستان خبر داد.

این کمک در پاسخ به درخواست ملل متحد برای دریافت بودجه جهت جلوگیری از فاجعه بشری در افغانستان صورت می‌گیرد.

ادارۀ ایالات متحده برای انکشاف بین‌المللی (USAID) در بیانیه‌ای گفته است که این پول برای فراهم کردن مواد غذایی به افراد آسیب پذیر، تسهیلات صحی، برنامه های زمستانی و حمایت لوژستیکی هزینه خواهد شد.

ادارات ملل متحد بارها وضعیت‌بشری در افغانستان را وخیم خوانده و گفته اند که بیش از ۲۳ میلیون نفر در افغانستان با گرسنگی مواجه است، کودکان از سو تغذی رنج می‌برند و حدود۷۰درصد معلمان بدون دریافت معاشات‌شان کار می‌کنند.

XS
SM
MD
LG