لینک های دسترسی

Breaking News

رئیس جدید اف بی آی، از مجلس سنای امریکا رای اعتماد گرفت


رئیس جدید ادارۀ تحقیقات فدرال امریکا
رئیس جدید ادارۀ تحقیقات فدرال امریکا

مجلس سنای ایالات متحده عصر روز سه شنبه، به کریستوفر ری، وکیل پیشین وزارت عدلیۀ این کشور، به حیث رئیس جدید ادارۀ تحقیقات فدرال یا "اف بی آی" رای اعتماد داد.

جیمز کومی، رئیس پیشین آن ادارۀ تقریباً سه ماه قبل از سوی دونالدترمپ، رئیس جمهور ایالات متحده برکنار شده بود.

آقای ری با ۹۲ رای موافق و ۵ رای مخالف، رای اعتماد مجلس سنای امریکا را کسب کرد و در زمانی مسوولیت ادارۀ تحقیقات فدرال را به عهده می گیرد که یک تحقیق فدرال در مورد ادعا های تبانی میان ستاد انتخاباتی رئیس جمهور ترمپ و روسیه جریان دارد.

از زمان برکناری جمیز کومی از ریاست ادارۀ تحقیقات فدرال امریکا، وزارت عدلیه رابرت میولر را به حیث مشاور ویژه گماشته بود تا در همکاری با اف بی آی، از تحقیقات نظارت کند. روسیه هرگونه مداخله در انتخابات را ایالات متحده را رد می کند و رئیس جمهور ترمپ نیز همسویی با روسیه را رد کرده است.

ری، در جریان مجلس استماعیۀ تاییدی اش در ماه گذشته، تعهد کرد که مستقل باقی بماند و داخل سیاست نشده و تحت فشار رئیس جمهور قرار نگیرد.

کریستوفر ری، همچنان روی یک قضیۀ تقلب حکومتی در اوایل سال ۲۰۰۰ میلادی، با جیمز کومی کار کرده است.

در مجلس استماعیۀ تاییدی ری، چک گراسلی، رئیس کمیتۀ قضایی مجلس سنا گفت که سابقۀ ورای نشان داده که او به "استقلالیت" پابند بوده است؛ یک ویژه گی که به گفتۀ این سناتور جمهوریخواه، برای رئیس جدید اف بی آی، "بسیار مهم است".

آقای ری، به عنوان معاون لوی سارنوال ایالات متحده کار کرده و مسوول بخش جنایی وزارت عدلیه در زمان ریاست جمهوری جورج دبلیو بوش بود.

ایریک هولدر، لوی سارنوال پیشین و سالی یاتیس معاون پیشین لوی سارنوال ایالات متحده که هر دو دموکرات اند و در زمان حکومت بارک اوباما انجام وظیفه کرده اند، حمایت شان را از کریستوفر ری اعلام کرده اند.

XS
SM
MD
LG