لینک های دسترسی

Breaking News

کوریایی شمالی: هر نقطۀ امریکا را هدف قرار داده میتوانیم


کوریایی شمالی دومین آزمایش یک میزایل بالستیکی قاره پیما را دیروز انجام داد.

یک روز پس از آزمایش یک میزایل بالستیکی توسط کوریایی شمالی که پیونگ یانگ آن را یک میزایل قاره پیما خوانده، کیم جونگ اون، رهبر آن کشور، گفت که سیستم میزایل های بالستیکی قاره پیمایی کوریایی شمالی، توانایی هدف قراردان هرجا به شمول تمام اراضی ایالات متحده را در هرزمان دارد.

قصرسفید آزمایش دیروز را یک اقدام بی باک و خطرناک خوانده و گفته است که این عملکرد پیونگ یانگ، کوریایی شمالی بیشتر منزوی میسازد.

قصرسفید گفته که بخاطر مصؤنیت ایالات متحده و متحدین واشنگتن در منطقه، هرنوع اقدام لازم را خواهد برداشت.

ریکس تیلرسن، وزیر خارجۀ ایالات متحده، نیز گفته است که واشنگتن هیچگاه یک کوریایی شمالی مجهز با سلاح هسته یی را نخواهد پذیرفت و این اقدام آن کشور را نقض آشکار از فیصله نامه های شورای امنیت سازمان ملل متحد خوانده است.

آقای تیلرسن، با نشر یک اعلامیه همچنان از روسیه و چین نیز خواسته که برای از بین بردن این تهدید روبه افزایش، اقدامات بیشتر روی دست گیرند.

آزمایش اخیر کوریایی شمالی، واکنش های شدید حکومت چین، جاپان و کوریایی جنوبی را نیز برانگیخته است.

کنگ کیانگ وا، وزیر خارجۀ کوریایی جنوبی، گفته که سیول، واشنگتن و توکیو برای یک پاسخ قوی در برابر کوریایی شمالی، بر همکاری نزدیک موافقه کرده اند.

در عین حال، نیروهای مشترک ایالات متحده و کوریایی جنوبی نیز در پاسخ مستقیم به آزمایش روز گذشتۀ کوریایی شمالی، چندین میزایل را در آب های تحت قلمرو کوریایی جنوبی پرتاب کردند.

در کمتر از یک ماه، این دومین بار است که کوریایی شمالی یک میزایل بالستیکی قاره پیما را آزمایش میکند. اما اینبار، میزایل پرتاب شده، بلندتر و با بُرد طولانی تر از میزایل های گذشته، پرواز کرده است.

این آزمایش در حآلی صورت میگیرد که کانگرس ایالات متحده هفتۀ گذشته تعزیرات تازه را در برابر کوریایی شمالی تصویب کرد.

کوریایی شمالی: هر نقطۀ ایالات متحده را هدف قرار داده میتوانیم
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:24 0:00

XS
SM
MD
LG