لینک های دسترسی

Breaking News

کوریای شمالی باز هم یک میزایل بالستیک را آزمایش کرد


آرشیف: کوریای شمالی در اوایل ماه جولای نیز برای اولین بار میزایل بالستیک قاره پیمای خود را موفقانه آزمایش کرد

پنتاگون یا وزارت دفاع ایالات متحده روز جمعه تائید کرد که کوریای شمالی، شب جمعه به وقت محل در آن کشور، یک آزمایش جدید میزایل بالستیک را انجام داد که در آب های جاپان اصابت کرده است.

جیف دیوس، یک سخنگوی وزارت دفاع ایالات متحده، ضمن تائید این آزمایش گفته است که امریکا معلومات بیشتر این آزمایش را مورد بررسی قرار می دهد.

این دومین آزمایش میزایل های بالستیک توسط کوریای شمالی است که در جریان ماه جولای صورت گرفته است.

در همین حال، شینزو ابی، صدراعظم جاپان، گفت که معلوماتی را در بارۀ آزمایش دیگر میزایل بالستیک کوریای شمالی به دست آورده که به زودی این اقدام پیونگ یانگ را بررسی کرده و تدابیر لازمی را برای حراست و حفاظت شهروندان جاپان روی دست می گیرد.

آقای ابی، خواهان نشست اضطراری شورای امنیت ملی کشورش شد.

به گفتۀ سخنگوی حکومت جاپان، میزایل ۴۵ دقیقه در فضا حرکت کرد سپس در آب های میان جاپان و جزیرۀ کوریا فرود آمده است.

در اوایل ماه جولای، کوریای شمالی اولین میزایل بالستیک قاره پیمای خود را آزمایش کرد.

کوریای شمالی صبح سه شنبه، از آزمایش یک میزایل بالستیکی قاره پیما خبر داد. این آزمایش، واکنش های جدی کوریایی جنوبی و ایالات متحده را برانگیخته است.

اردوی ایالات متحده گفته است که این آزمایش شامل پرتاب یک میزایل بالستیکی دور برد بوده که توان پیمودن فاصلۀ ٣٠٠٠ تا ٥٥٠٠ کیلومتر را دارد.

آزمایش های میزایل های بالستیک مورد انتقاد شدید کشور های غربی به خصوص ایالات متحده شد.

تازه ترین آزمایش میزایل بالستیک توسط کوریای شمالی پس از آن صورت گرفت که سنای ایالات متحده لایحۀ وضع تعزیرات جدید علیه سه شمول به شمول کوریای شمالی، روسیه و ایران را تصویب کرد و آنرا جهت توشیح به دونالد ترمپ، رئیس جمهور ایالات متحده، فرستاد.

XS
SM
MD
LG