لینک های دسترسی

Breaking News

دو محافظ کارمندان تطبیق واکسین پولیو در پاکستان کشته شدند


واکسین پولیو در پاکستان
واکسین پولیو در پاکستان

مردان مسلح در شمال غرب پاکستان، دو مامور پولیس را که تامین امنیت یک گروه کارمندان تطبیق واکسین پولیو را برعهده داشتند، به ضرب گلوله از پا درآورده اند.

سیدالرحمان، یک مقام محلی پولیس به خبرگزاری اسوشیتد پرس گفت که این حمله در ایالت خیبر پشتونخوا، در مرز افغانستان صورت گرفته است. او گفت که مهاجمان پس از حمله از محل فرار کرده اند و عملیات ردیابی آن‌ها آغاز شده است.

با وجود مخالفت شدید طالبان با برنامه‌های تطبیق واکسین پولیو، کمپاین‌های مبارزه با فلج کودکان در مناطق مختلف پاکستان اجرا می‌شود. با این حال، کارمندان واکسین پولیو و نیروهای امنیتی همراه‌شان، همواره مورد حمله قرار گرفته اند.

تازه‌ترین کمپاین مبارزه با بیماری فلج کودکان روز دوشنبه در پاکستان آغاز شد و مقامات گفته اند که با وجود حملۀ روز چهارشنبه، این برنامه ادامه خواهد یافت.

پاکستان، افغانستان و نایجریا، تنها سه کشور در جهان اند که هنوز بیماری فلج کودکان در آن وجود دارد.

موارد پولیو در پاکستان، در سال جاری میلادی، در مقایسه با چهار سال گذشته افزایش چشمگیر داشته است. مقام‌های صحی پاکستان از ثبت ۱۰۴ مورد جدید پولیو در آن کشور خبر داده اند، در حالی که در سال ۲۰۱۸، تنها ۱۲ مورد پولیو در پاکستان ثبت شده بود.

مقام‌ها گفته اند که افزایش موارد ابتلا به فلج کودکان عمدتا به دلیل مخالفت خانواده‌ها با تطبیق واکسین پولیو بوده است.

دولت پاکستان علاوه بر اینکه از خانواده‌ها می‌خواهد اجازه بدهند واکسین پولیو تطبیق شود، گفته است که نیروهای بیشتر امنیتی را برای تامین امنیت کارمندان تطبیق واکسین پولیو اختصاص می‌دهد.

XS
SM
MD
LG