لینک های دسترسی

Breaking News

دانش: رییس جمهور طرح امنیتی غرب کابل را تایید کرد


معاونت دوم ریاست جمهوری افغانستان می‌گوید که طرح امنیتی غرب کابل، در یک نشست ویژه امنیتی با حضور رییس جمهور غنی، معاونین‌اش و رهبری سکتور امنیتی تایید شد.

به دنبال حمله بر مکتب سیدالشهدا به تاریخ ۱۸ ثور سال روان در دشت برچی کابل – که منجر به کشته‌شدن ۸۵ غیرنظامی شد و بیش از ۱۵۰ زخمی برجا گذاشت – طرح امنیتی غرب کابل را معاونت دوم ریاست جمهور تهیه کرد و آن را به ارگ سپرد.

سرور دانش، معاون دوم رییس جمهور افغانستان در رشته‌ تویت‌هایی گفته است: "در این جلسه همچنین به ادارات مربوطه مخصوصاً به وزارت امور داخله و ریاست عمومی امنیت ملی، هدایت داده شد که هر کدام در ساحه کاری مربوط خود، اقدامات عاجل را انجام دهند."

محمد هدایت، مشاور مطبوعاتی آقای دانش، امروز یکشنبه ۲۰ جون (۳۰ جوزا) به صدای امریکا گفت که این طرح شامل تحلیل وضعیت، شناسایی منابع تهدید در غرب کابل و پیش‌بینی راهکارها و راه‌های حل برای دفع تهدیدها است.

به گفتۀ آقای هدایت، این طرح در مشورت با شورای ولایتی، وکلای گذر، کمیته‌های امنیتی مساجد، نخبگان محل، نهادهای امنیتی و علما تهیه شده است.

آقای هدایت گفت که در بخش مشارکت مردم برای تامین امنیت، مسلح‌سازی و ایجاد مفرزه وجود ندارد و فعلاً تلاش این است که هر طرح برای تامین امنیت در چارچوب نهادهای امنیتی قانونی ایجاد شود.

غرب کابل شاهد حملات خونبار تروریستی بوده است که مسوولیت اکثریت آنرا گروه داعش بر عهده گرفته است.

XS
SM
MD
LG