لینک های دسترسی

Breaking News

اتریش چادر پوشی دختران را در کودکستان منع کرد


شماری از دختران مسلمان در یکی از مساجد واقع در اتریش

شماری از مسلمان ها از گسترش عدم تحمل پذیری تعدد ادیان در اتریش ابراز نگرانی کرده اند.

حکومت اتریش روز چهار شنبه اعلام کرد که آن کشور در نظر دارد تا پوشیدن روسری دختران را در کودکستان ها و مکاتب ابتدائیه، ممنوع کند.

هاینز فاسمن، وزیر معارف اتریش، گفته است که پیش نویس قانون منع پوشیدن چادر از سوی دختران در کودکستان و مکاتب ابتدائیه تا تابستان ۲۰۱۸ آماده خواهد شد. آقای فاسمن افزود که صرف نظر از اینکه چی تعداد از کودکان از این قانون متاثر خواهند شد، این یک اقدام "نمادین" در برابر چادر است.

هاینز کرستین شتراخه، معاون صدراعظم اتریش، اخیراً موضوع ممنوعیت پوشیدن چادر از سوی دختران را مطرح کرد و ادعا کرد که "دختران زیر سن ۱۰ سال باید مورد حراست قرار بگیرند" تا آنان قادر شوند به صورت آزادانه در اتریش مدغم شوند.

سباستین کورز، صدراعظم اتریش، نیز از چنین اقدام حمایت کرده و گفته است که "ما می خواهیم همه دختران در اتریش از عین فرصت های برخوردار باشند" و تاکید کرده که نمی خواهد "جوامع موازی" در اتریش به وجود بیاید.

آمار دقیق وجود ندارد که به چه تعداد از دختران در کودکستان ها و مکاتب ابتدائیۀ اتریش چادر بر سر می کنند.

در همین حال، کارلا امینا بغاجی، سخنگوی جوامع مسلمان در اتریش، خواهان بحث در این مورد شده است.

خانم بغاجی گفته است، هر کودکستان و یا مکتبی که از این اقدام متاثر می شود، باید در این "دیالوگ" دخیل شود.

حدود هفتصد هزار مسلمان در اتریش بسر می برد و شماری از آنها از گسترش تبعیض و عدم تحمل پذیری ابراز نگرانی کرده اند. این نگرانی ها به ویژه پس از روی کار آمدن حکومت جدید در اتریش که برخی ها آنرا به داشتن تمایلات نازی متهم می کند، اوج گرفته است.

XS
SM
MD
LG