لینک های دسترسی

Breaking News

جان بولتن: گزارش نیویارک تایمز 'کاملاً مزخرف' است


جان بولتن، مشاور امنیت ملی رئیس جمهور ایالات متحده، روز جمعه گفت که رئیس جمهور ترمپ از وزارت دفاع کشورش خواهان گزینۀ نشده است که شمار قوای امریکایی در کوریای جنوبی کاهش یابد.

اظهارات مشاور امنیت ملی رئیس جمهور ایالات متحده یک روز پس از آن بیان شد که روزنامۀ نیویارک تایمز طی مقاله ای به نقل قول از چندین مقام امریکایی گزارش داد که رئیس جمهور ایالات متحده در جستجوی گزینه هایی است تا تعداد نظامیان امریکایی را در کوریای جنوبی، کاهش بدهد.

در واکنش به گزارش روزنامۀ نیویارک تایمز آقای بولتن گفت "گزارش نیویارک تایمز کاملاً مزخرف است. رئیس جمهور از پنتاگون نخواسته است تا گزینه ای را فراهم کند که موجب کاهش قوای امریکایی در کوریای جنوبی شود."

بحث در مورد احتمال کاهش قوای ایالات متحده در کوریای جنوبی در حالی مطرح شده است که قرار است دونالد ترمپ، رئیس جمهور ایالات متحده، با کیم جونگ اون، رهبری کوریای شمالی، ملاقات کند.

دونالد ترمپ، رئیس جمهور ایالات متحده، روز جمعه گفت که محل و زمان ملاقات اش با کیم جونگ اون رهبر کوریای شمالی، مشخص شده است، اما افزود که جزئیات را بعداً اعلام خواهد کرد. آقای ترمپ در قصر سفید به خبرنگاران گفت که واشنگتن و پیونگ یانگ "گفتگو های بسیار مهم" داشته و تاکید کرد که کوریای شمالی به زودی سه شهروند ایالات متحده را از قید آزاد خواهد کرد.

در سال های اخیر، روابط میان کوریای شمالی، کوریای جنوبی و ایالات متحده که متحد نزدیک کوریای جنوبی است، پرتنش بوده است. اما روابط میان این سه کشور پس از آن گرم شد که رهبر کوریای شمالی آمادگی نشان داد تا با رهبران ایالات متحده و کوریای جنوبی دیدار کند.

رهبران دو کوریای حدود یک هفته قبل با هم دیدار کردند و قرار است دونالد ترمپ، رئیس جمهور ایالات متحده، نیز با رهبر کوریای شمالی ملاقات کند.

خلع سلاح هسته ای کوریای شمالی احتمالاً یکی از مهم ترین مباحث میان رهبران دو کشور باشد.

XS
SM
MD
LG