لینک های دسترسی

Breaking News

ترمپ: در مورد جنگ افغانستان تصمیم گرفته شد


دونالد ترمپ، رئیس جمهور ایالات متحده، و تیم امنیت ملی اش در ماه های اخیر سر گرم بررسی استراتیژی جنگ امریکا در افغانستان بوده اند
دونالد ترمپ، رئیس جمهور ایالات متحده، و تیم امنیت ملی اش در ماه های اخیر سر گرم بررسی استراتیژی جنگ امریکا در افغانستان بوده اند

دونالد ترمپ، رئیس جمهور ایالات متحده، روز شنبه گفت که ادارۀ وی تصمیم خود را در مورد جنگ ۱۶ ساله افغانستان نهایی کرده تا چگونه با آن برخورد کند.

اظهارات آقای ترمپ یک روز پس از ملاقات با تیم امنیت ملی اش در کمپ دیوید واقع در ایالت مریلند، بیان شد.

آقای ترمپ روز شنبه در یک پیام تویتر اش در مورد نشست کمپ دیوید نوشت که "روزی مهمی با جنرالان بسیار با استعداد در کمپ دیوید سپری شد و بسیاری تصامیم به شمول افغانستان گرفته شد."

اما رئیس جمهور ترمپ در مورد جزئیات تصمیم اداره اش در مورد جنگ افغانستان چیزی بیان نکرده است.

هربرت ریموند مک مستر، مشاور امنیت ملی ایالات متحده و سایر مقام های ارشد تیم امنیت ملی رئیس جمهور ترمپ که در نشست کمپ دیوید حضور داشتند، طرفدار افزایش نیرو های امریکایی در افغانستان می باشند.

اما جیم متیس، وزیر دفاع ایالات متحده، هفتۀ گذشته گفت که همه گزینه ها در مورد افغانستان وجود دارد به شمول خروج کامل قوای امریکایی از افغانستان، افزایش قوا و یا خصوصی سازی جنگ در آن کشور.

سارا هاکبی، سخنگوی قصر سفید پس از پایان نشست کمپ دیوید به خبرنگاران گفت که استراتیژی جدید "منافع ایالات متحده را در جنوب آسیا حراست خواهد کرد" اما در مورد جزئیات آن چیزی بیان نکرد.

در ماه های اخیر، مقامات ارشد ایالات متحده به شمول رئیس جمهور این کشور چندین بار در مورد پالیسی جنگ امریکا در افغانستان، بحث کردند و گفتند که به زودی استرتیژی جنگ أفغانستان را نهایی خواهند کرد.

رئیس جمهور ترمپ در اوایل این ماه گفت که به زودی در مورد استراتیژی جنگ در افغانستان تصمیم خواهد گرفت.

در آخرین مورد، آقای ترمپ ۱۰ روز قبل در ایالت نیوجرسی به خبرنگاران در پیوند به تغییر استراتیژی امریکا در افغانستان گفت "این برایم یک تصمیم بسیار بزرگ است. یک وضعیت بهم خورده (در افغانستان) برایم به میراث رسید و ما این وضعیت را بهتر خواهیم ساخت."

XS
SM
MD
LG