لینک های دسترسی

Breaking News

استقبال ترمپ از دعوت رهبری کوریای شمالی برای گفتگو


دونالد ترمپ، رئیس جمهور ایالات متحده، روز پنجشنبه با تیم امنیت ملی کوریای جنوبی در قصر سفید ملاقات کرد

دونالد ترمپ، رئیس جمهور ایالات ، ناوقت روز پنجشنبه از دعوت رهبر کوریای شمالی برای گفتگو استقبال کرد و گفت که دعوت را پذیرفته است.

رئیس جمهور ترمپ پنجشنبه شب در صفحۀ تویتر خود نوشت که "کیم جونگ-اون در ملاقات با نماینده کوریای جنوبی در مورد غیر اتمی شدن صحبت کرده—نه فقط منجمد ساختن آن. در این مدت همچنین میزایل ها توسط کوریای شمالی آزمایش نخواهد شد. پیشرفتی بزرگی در جریان است، اما تعزیرات تا زمانی ادامه خواهد یافت که توافق به دست بیاید. ملاقات در حال طرح ریزی است."

ملاقات میان رهبران ایالات متحده ممکن در ماه می ۲۰۱۸ صورت بگیرد.

پیام تویتر آقای ترمپ پس از ملاقات تیم امنیت ملی قصر سفید با چونگ ایویی-یونگ، نماینده اعزامی رئیس جمهور کوریای جنوبی به کوریای شمالی، نشر شد.رئیس امنیت ملی کوریای جنوبی در این دیدار جزئیاتی از دیدار خود با رهبر کوریای شمالی را به رئیس جمهور ترمپ گزارش داد و گفت او خواستار ملاقات با رئیس جمهوری امریکا است.

چونگ ایویی-یونگ گفت که رهبر کوریایشمالی در دیدار با او گفته که اگر بتواند با دونالد ترمپ ملاقات کند، خواهد توانست به نتیجه‌ای عمده برسد.

دعوت از رئیس جمهور ترمپ برای سفر به کوریای شمالی در حالی است که روابط واشنگتن و پیونگ یانگ در ماه های اخیر پر تنش بوده است.

کوریای شمالی در سال ۲۰۱۷ میلادی چندین بار میزایل های بالستیک خود را آزمایش کرد و به صورت مستقیم تهدید کرد که ایالات متحده را هدف قرار خواهد داد. امریکا نیز کوریای شمالی را به اقدام نظامی تهدید کرد و در عین حال، تعزیرات شدید تری را بر پیونگ یانگ وضع کرد.

آغاز تنش زدایی

از زمان برگزاری مسابقات زمستانی المپیک که در کوریای جنوبی برگزار شد، تلاش هایی برای کاهش تنش میان کوریای شمالی و جنوبی از یک سو و کوریای شمالی و ایالات متحده از سوی دیگر، صورت گرفته است. در دو مراسم افتتاح و اختتامیه المپیک زمستانی، مقام های ارشد ایالات متحده و کوریای شمالی، نزدیک هم نشستند.

هفته پیش تیمی از سوی کویای جنوبی به پیونگ یانگ سفر کرد و با رهبری کوریای شمالی، دیدار کرد.

رئیس جمهوری کوریای جنوبی از اینکه رئیس جمهور ترمپ دعوت همسایه شمالی اش را پذیرفته، نیز استقبال کرد.

روز جمعه مون جا-این، رئیس جمهور کوریای جنوی، با نشر اعلامیه ای اعلام کرد که اقدام رئیس جمهور ایالات متحده مبنی بر پذیرفتن دعوت رهبر کوریای شمالی، اقدام قابل ستایش است.

XS
SM
MD
LG