لینک های دسترسی

Breaking News

امتیازدهی قطر برای توسعه پایگاه نظامی امریکا


حدود ۹۰۰۰ نظامی و غیر نظامی ایالات متحده در پایگاه هوایی العدید، قطر، حضور دارند و این میدان میزبان ۱۰۰ طیارۀ نظامی امریکا نیز می باشد

قطر برای نظامیان امریکایی مستقر در این کشور رهایشگاه و پارک تفریحی می سازد.

خالد بن محمد العطیه، وزیر دفاع قطر به واشنگتن دی سی آمده تا روابط کشورش را با ایالات متحده، تقویت کند.

برای این منظور، قطر می خواهد که ۲۰۰ منزل رهایشی برای خانواده های شهروندان امریکایی در میدان هوایی العدید که پایگاه نظامی ایالات متحده در قطر است، اعمار کند.

علاوه بر آن، این کشور سلطنتی مسلمان در نظر دارد تا ظرفیت خوابگاه در این پایگاه نظامی را گسترش دهد و در عین حال، میدان تفریحی در این پایگاه، ایجاد کند.

میدان هوایی العدید، میزبان فرماندهی مرکزی قوای هوایی ایالات متحده است که از آنجا عملیات نظامی امریکا در شرق میانه و افغانستان نظارت و هماهنگ می شود.

وزیر دفاع قطر به رسانۀ Defense One گفته است که "ما نیازمندی های را بررسی کرده ایم که چگونه مهمانان خود را راحت بسازیم."

پایگاه هوایی العدید در حال حاضر میزبان بیش از ۹۰۰۰ شهروندان امریکایی به شمول پرسونل نظامی آن کشور است و به گفتۀ سخنگوی قوای هوایی ایالات متحده، حدود ۱۰۰ طیاره نظامی امریکا در آن پایگاه مستقر است.

ایالات متحده فرماندهی مرکزی خود را در سال ۲۰۰۳ میلادی از عربستان سعودی به پایگاه هوایی العدید انتقال داد و از آن پس، این پایگاه به تدریج، وسعت پیدا کرده است.

وزیر دفاع قطر همچنین گفت که کشورش در نظر دارد تا بنادر دریایی ایجاد کند که مورد استفاده کشتی های جنگی ایالات متحده قرار خواهد گرفت.

سفر وزیر دفاع قطر به واشنگتن هشت ماه پس از آن صورت گرفته است که اعضای شورای همکاری های خلیج به شمول عربستان سعودی، امارات متحدۀ عرب، بحرین و مصر روابط دیپلومات شان را با قطر قطع کردند. این چهار کشور حوزۀ خلیج قطر را متهم به حمایت از دهشت افگنی کرده اند، ادعای که از سوی دوحه رد شده است.

XS
SM
MD
LG