لینک های دسترسی

Breaking News

جوان امریکایی که به کشتن والدین اش مظنون است، دستگیر شد


یک محصل پوهنتون که روز جمعه به کشتن پدر و مادرش مظنون است، پس از چندین ساعت، اوایل صبح شنبه بدون کدام درگیری توسط پولیس بازداشت شد.

جیمز دیویس ۱۹ ساله، روز جمعه در داخل لیلیۀ پوهنتون میشیگن، والدینش را که هر دو ۴۷ سال عمر داشتند، به گلوله بست. در آن رویداد به افراد دیگری آسیبی نرسیده و تا هنوز دلیل این گلوله باری روشن نشده است.

گلوله باری صبح جمعه در حالی صورت گرفت که والدین به محوطۀ پوهنتون آمده بودند تا فرزندان شان را برای رخصتی های بهاری با خود ببرند.

بحث های داغ در مورد حمل سلاح

گلوله باری در پوهنتون میشیگن در میان بحث های داغ برای اعمال محدودیت های بیشتر بر حمل سلاح در ایالات متحده صورت می گیرد.

بحث ها در مورد حمل سلاح در ایالات متحده پس از آن داغ شد که به تاریخ ۲۵ دلو ۱۳۹۶،نیکولاس کروز، جوان ١٩ سالۀ امریکایی، در یک مکتب واقع در ایالت فلوریدا به گلوله باری پرداخت که در اثر آن ۱۷ نفر کشته و ۱۶ نفر دیگر زخمی شد.

پس از آن، ایالت فلوریدا و شهر واشنگتن دی سی شاهد چندین مظاهرات پی هم بود. اعتراض کنندگان از مقامات حکومت امریکا و سنای آن کشور خواهان وضع محدودیت بر حمل سلاح شدند.

اما انجمن تفنگداران ایالات متحده و سایر گروه های مدافع حقوق مالکیت اسلحه، شدیداً مخالف اقدامی اند که در آن امریکاییان از داشتن کدام نوع خاص سلاح، منع قرار داده شوند.

خشونت های ناشی از حمل سلاح، همه ساله موجب کشته شدن هزاران نفر در سراسر ایالات متحده می شود. تنها در سال ۲۰۱۷ میلادی، ۱۵۵۹۲ نفر در نتیجۀ خشونت های مسلحانه در سراسر امریکا کشته شد.

XS
SM
MD
LG