لینک های دسترسی

Breaking News

عربستان شهرک ۵۰۰ میلیارد دالری می سازد


در میان دیگر ساختمان ها در این شهرک پنج قصر برای خانواده سلطنتی اعمار خواهد شد.

بر اساس طرحی که از سوی محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان سعودی، در اکتوبر ۲۰۱۷ اعلام شد، این منطقۀ تجارتی ساحۀ ۲۶۴۹۵ کیلومتر مربع را احتوا خواهد کرد.

مقامات گفته اند که مجموعۀ سرمایه‌گذاری دولتی و سکتور خصوص در این منطقه به ۵۰۰ میلیارد دالر امریکایی خواهد رسید.

خبرگزاری رویترز گزارش می دهد که ریاض همچنین خواهان ساخت پنج قصر در این منطقه شده است.

این پنج قصر که قرار است برای پادشاه، ولیعهد و سایر مقامات ارشد خانوادۀ سلطنتی عربستان سعودی اعمار شود، در سواحل دریای سرخ واقع در ۱۵۰ کیلومتری غرب شهر تبوک اعمار خواهد شد.

اسناد طرح و دیزان این قصر های مجلل که به دسترس خبرگزاری رویترز رسیده نشان می دهد که این اعمارات مجلل با معماری مدرن و سنتی سبک مراکش اعمار خواهد شد. علاوه بر آن، این قصر ها دارای میدان نشست هلیکوپتر، تفریحگاه کوچک قایق رانی و میدان گلف خواهد بود.

شرکت "بن لادن گروپ" که بزرگترین شرکت ساختماتی در عربستان است، مسوول اعمار یکی از این قصر ها شده است، شرکتی که شماری از مالکان آن اخیراً به دلیل دخالت در فساد اداری توسط حکومت عربستان سعودی، توقیف شدند.

بکر بن لادن، رئیس بن لادن گروپ، و چندین عضو خانوادۀ وی از جمله ده ها مقام ارشد و سرمایه‌گذاران عربستان سعودی است که در ماه دسامبر ۲۰۱۷ توقیف شدند.

بن لادن در ماه جنوری اعلام کرد که شماری از مالکان این شرکت بزرگ ساختمانی به خاطر رهایی از توقیف ممکن با حکومت عربستان سعودی معامله کنند تا از توقیف رهایی یابند. به تعقیب این اعلام، همه اعضای خانوادۀ بن لادن از توقیف آزاد شدند.

XS
SM
MD
LG